Deň Alice a Doda. Rómsko-slovenská učebnica
kolektívNa Slovensku ročne prepadne desaťtisíc detí, z toho tritisíc prvákov. Ich materinským jazykom je rómčina a so slovenčinou sa
mnohé z nich stretávajú prvýkrát v škole. Učitelia nerozumejú svojim žiakom, no neexistuje žiadna bežne dostupná učebnica, či šlabikár, ktorý by im pomohol.
Rómsko-slovenská pracovná učebnica s názvom Deň Alice a Doda prevedie deti bežnými situáciami, s ktorými sa počas dňa
stretnú, naučia sa abecedu, základné frázy a tvary často používaných slov, názvy predmetov, pozdravy, farby, geometrické tvary, a to s citlivým prihliadnutím na prostredie, v ktorom väčšina z nich vyrastá. Jej súčasťou je aj bilingválne pexeso.
Táto pracovná učebnica je jednou z mála dostupných pomôcok, ktoré učiteľom pomôžu preklenúť ťažké obdobie nástupu do školy a pochopiť, aký odlišný a krásny je materinský jazyk ich žiakov - rómčina.
Pre učiteľov sme pripravili učiteľský balíček, ktorý
okrem učebnice a pexesa obsahuje aj bilingválne karty a príručku.
Školy alebo inštitúcie si tiež môžu zakúpiť zvýhodnený balík 20 ks učebníc.
- Autor:
- kolektív
- Vydavateľstvo:
- N Press, s.r.o.
- Dátum vydania:
- 16. februára 2021
- Počet strán:
- 36
- Rozmer:
- 210x290 mm
- Väzba:
- mäkká
- ISBN:
- 978-80-99925-70-1
Mohlo by sa vám páčiť
Naši redaktori odporúčajú
Príbeh knihy sa mi od prečítania stále vynára v hlave. Veľmi ma bavil spôsob, akým je napísaná a akú prácu si dal jej autor s prípravou. Veľmi oceňujem aj to, ako detailne vykreslil detstvo Kurta Cobaina a akú pozornosť venuje jeho komplikovaným rodinným vzťahom.
Ťažší ako nebo. Životopis Kurta Cobaina
Charles R. Cross
Dilema všežravca. Príbehy štyroch jedál
Michael Pollan
Často si myslíme, že za režim Slovenského štátu, za ľudácku ideológiu a za holokaust môže niekto iný. Hitler, okolnosti, dejiny. Hana Kubátová vo svojej knihe ukazuje, ako si Slováci - alebo aspoň mnohí - zhubnú ideológiu ... (viac)