EKNIHA: Kotleba. Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente.

  • Autor: Daniel Vražda

Toto je elektronická kniha - k dispozícii na stiahnutie hneď po zaplatení vo formátoch epub, pdf a mobi. Papierové vydanie nájdete tu.

Kto je Marian Kotleba? To je hlavná otázka, ktorú si kládla táto kniha. Na základe množstva citátov, prejavov a výpovedí bývalých spojencov aj politických protivníkov, ktoré nájdete v tejto knihe, vzniká pomerne jasný obraz rasistu s nechuťou k všetkému cudziemu, odporcu demokracie so sklonom k stihomanu a rodinkára neschopného plniť volebné sľuby.

Ako sa teda mohol dostať až do parlamentu? Jedným z vysvetlení je jeho nesmierna vytrvalosť. Pokiaľ mu ostane, tak aj prípadná volebná prehra či zákaz strany nemusia pre jeho budúcnosť nič znamenať. Napokon, v roku 2017 oslávil len štyridsiatku a jeho strana sedí na miliónoch eur.

Mariana Kotlebu skrátka potrebujeme pochopiť, lebo tu s nami môže byť nadlho.

Prečítajte si viac:

Rozhovor s autorom: Kotleba netúžil byť županom. Kandiduje, lebo nechce byť za sraba

Daniel Vražda: Prečo som napísal knihu o Kotlebovi

Martin M. Šimečka o knihe: Prečo treba mať Kotlebu prečítaného

O autorovi
Daniel Vražda (1965) vyštudoval slovenský jazyk a občiansku náuku. Po škole pracoval ako redaktor regionálneho denníka Smer, neskôr tri mesiace v denníku Pravda. Od júla 1998 bol redaktorom denníka SME.
Absolvoval dve stáže investigatívnej žurnalistiky v Londýne a niekoľko workshopov Centre for Investigative Journalism. Reportoval z Kosova či počas ničivej smršte a požiaru vo Vysokých Tatrách, najmä sa však dlhodobo venoval dianiu v banskobystrickom regióne.
Zo SME odišiel v závere roka 2014 na protest proti vstupu finančnej skupiny Penta do vydavateľstva Petit Press, patrí medzi zakladajúcich členov redakcie Denníka N. Žije v Banskej Bystrici.Máte otázku, potrebujete poradiť? info@dennikn.sk / 02 212 044 00