Knižný obchod Denník N

s najmenším výberom

Marián Leško: Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej

Marián Leško: Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej
  • Autor: Tomáš Gális, Marián Leško
  • Vydavateľstvo: Premedia
  • Počet strán: 272
  • Rozmer: 14 x 21 cm
  • Väzba: pevná
  • Dátum vydania: 15. novembra 2017
  • ISBN: 978-80- 8159-558- 5

(Rozhovory s redaktorom Denníka N Tomášom Gálisom)

Prečítajte si ukážku z knihy: Marián Leško: Kiska bol chybou vo Ficovom systéme

„Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov. Je to príbeh vzostupov a pádov, spoločenského pokroku aj rozdelených rodín, strachu z budúcnosti aj nádeje.

Pre štvrť storočia moderných slovenských dejín boli kľúčovými postavami traja viacnásobní premiéri. Mečiar, Dzurinda a Fico sa každý zapísali po svojom, pričom kniha spochybňuje populárne mýty o otcovi zakladateľovi, veľkom demokratovi či ľavičiarovi, ktorému ide len o blaho ľudí.
Neobmedzuje sa však iba na ich osobnosti, hodnotí aj rozmanité spoločenské a politické fenomény, akými bolo delenie federácie, privatizácia, problémy Slovenska na medzinárodnej scéne, ale aj pôsobenie mafie či politická korupcia. Kniha môže poslúžiť ako bedeker našich nečakaných víťazstiev, ale aj množstva premárnených príležitostí.

O autorovi
Marián Leško (1954) sa narodil v Prešove, detstvo prežil v Ostrovanoch, vyštudoval filozofiu a históriu na Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove. V roku 1982 začal pôsobiť ako redaktor týždenníka Nové Slovo, v roku 1992 pracoval pre denník Pravda, potom krátko pre denník Práca. V roku 1994 kandidoval na spoločnej kandidátke predvolebnej ľavicovo orientovanej koalície
štyroch strán Spoločná voľba. Neskôr pracoval v denníku Sme, spolupracoval s Rádiom Slobodná Európa, dnes pracuje v týždenníku Trend. Pripravuje a účinkuje v relácii Sedem s.r.o., neskôr premenovanej na Sedem. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu, okrem najnovšej knihy rozhovorov s Tomášom Gálisom napísal štyri knihy z prostredia slovenskej politickej scény Ľudia a ľudkovia z našej politickej elity (1993), Slovenské tango v roku jeden (1994), Mečiar a mečiarizmus (1996) a Masky a tváre novej elity (2000).


Máte otázku, potrebujete poradiť? info@dennikn.sk / 02 212 044 00