Tri naše najobľúbenejšie knihy z Absyntu (Alexijevič, Asbrink, Kapuściński) v darčekovej krabici N

V Denníku N radi nielen píšeme, ale aj čítame reportáže. Vybrali sme preto pre vás tri knihy z vydavateľstva Absynt, ktoré považujeme za absolútnu špičku toho, čo u nás za posledný rok zo svetovej žurnalistiky vyšlo, a zabalili sme ich do špeciálnej darčekovej krabice s logom Denníka N.
Darček poteší každého inteligentného čitateľa, ktorý má rád autentické a skutočné príbehy a chce sa dozvedieť niečo nové o svete okolo nás.

Balenie obsahuje tri knihy:

1. Ryszard Kapuściński: Šachinšach - dodnes neprekonaný pohľad legendy európskej žurnalistiky na revolúciu v Iráne, z ktorého sa veľa dozviete o povahe všetkých zmien režimov a sklamaní, ktoré po nich nevyhnutne vždy nasledujú. (Viac o knihe na našom blogu: O moci, ktorá provokuje revolúciu)

2. Svetlana Alexijevič: Černobyľská modlitba - sugestívny pohľad na černobyľskú katastrofu a to, ako sa s ňou vyrovnávajú ľudia, ktorí oblasť odmietli opustiť. Od čerstvej držiteľky Nobelovej ceny za literatúru. Aj keď ste už čítali stovky reportáží o Černobyle, pravdepodobne ste nečítali nič, kde by sa autorovi podarilo dostať sa až do takej intímnej blízkosti ľuďom, čo prežili nepochopiteľnú katastrofu.
(Viac o knihe na Denníku N: Ukážka z knihy aj s fotografiami,
Prekladateľka: Pri každom čítaní mi chodil mráz po chrbte,
blog:
Černobyľská modlitba je mrazivá výpoveď o tom, ako atóm rozbil Sovietsky zväz

3. Elisabeth Asbrink: A vo Viedenskom lese stále stoja stromy - kniha je známa popisom nacistickej minulosti zakladateľa Ikei, ale nie je to voči nej úplne spravodlivé - je to najmä silný príbeh o tom, ako ľudia čelia nenávisti, keď sú označení za nežiadúcich, a čo všetko dokážu pre svojich blízkych vtedy urobiť. (viac o knihe: recenzia Jozefa Kurica na našom blogu)


Máte otázku, potrebujete poradiť? info@dennikn.sk / 02 212 044 00